Rio de Janeiro

Rio de Janeiro

Vyražte s námi do srdce nespící Brazílie a tropického ráje města karnevalů, všudypřítomné hudby, tance, smíchu a slunce! Rio de Janeiro patří bezpodmínečně mezi největší a nejnavštěvovanější turistická místa na jižní polokouli.

 • Ocitnete se v druhém největším městě Brazílie, které patří k nejlidnatějším státům světa.
 • Vychutnejte si nádherné písčité pláže Copacabana a Ipanema, společně s živou místní atmosférou a kultury zdejších obyvatel.
 • Vydeje se ke slavné 30m vysoké soše Krista Spasitele (Cristo Redentor), která je umístěna na hoře Corcovado v národním parku Tijuca a shlíží na celé Rio de Janeiro!
 • Podniknete lanovkou výlet na horu Sugar Loaf u ústí zátoky Guanabara, či zavítáte k jednomu z největších fotbalových stadionů Maracana.
Rio de Janeiro
Petra Silva Monreal
Garant destinace Latinská Amerika

"Latinská Amerika je plná neuvěřitelných lákadel, kterým se prostě nedá odolat."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 414 644, +420 216 216 439
Rio de Janeiro

Rio de Janeiro - Socha Krista

Světoznámá socha Krista Spasitele, nacházející se na hoře Corcovado, dosahující do výšky 710m je jednou z nejikoničtějších atrakcí, která symbolizuje město Rio de Janeiro a s otevřenou náručí přitahuje davy turistů k její každodenní návštěvě.

 • Od roku 2012 je společně s dalšími přírodními památkami Ria zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
 • Tato unikátní socha nabízí jeden z nejlepších výhledů na celé město i do všech okolních stran.
 • Prvotní myšlenka postavení takovéto obrovské sochy sahá až do roku 1850 a samotný Kristus měl být původně postaven v roce 1922 jako součást brazilského stého výročí oslav nezávislosti.
 • Nakonec socha byla postavena až v roce 1993 ve výšce 30m a váhou přes 1 000 tun.
Rio de Janeiro

Centrum Rio de Janeiro

Rio de Janeiro je známé především svou přírodní krásou, ale jeho osobité kouzlo najdeme i v centru města. Historické centrum je místo, kde najdete většinu památek, kostelů, muzeí, galerií a historických budov z období kolonizace.
Od místních obyvatel dostala tato oblast název „Centro“. Jedná se o hlavní obchodní čtvrť, která je v pracovní dny plná lidí a o víkendech téměř liduprázdná.

Za návštěvu zde rozhodně stojí:

 • klášter Sv. Benedikta ze 17. Století, zapsaný na seznamu UNESCO
 • náměstí (Cinelandia)
 • operní dům (Theatro Municipal)
 • radnici (Câmara dos Vereadores)
 • Národní muzeum výtvarného umění (Museu National de Belas Artes) či národní knihovnu(Biblioteca Nacional).

NÁŠ TIP - Čemu se vyhnout na cestách?

O Riu de Janeiru, je velmi dobře známo, že má dlouhodobé problémy s kriminalitou a násilím, které však souvisí především s existencí tzv. favel – chudinských čtvrtí, ve kterých bydlí téměř čtvrtina populace a které jsou mimo přímou kontrolu města a státu. Tyto městské populární čtvrti, zasazené především do kopců, jsou ovládány drogovými gangy nebo polovojenskými milicemi.
Proto se nedoporučuje navštívit tyto čtvrti na vlastní pěst!

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro karneval

Každý rok se v Riu koná nejslavnější a také největší karneval a průvod na světě, kde místní obyvatelé ukazují světu, že v rytmu tance, zábavy a noblesní párty bezpodmínečně všichni Brazilci vynikají.

 • Hlavní karnevalové přehlídky se konají na místním Sambodromo, kde diváci mohou sledovat jedinečné přehlídky škol samby.
 • Oslava trvá 5 dní, vždy 40 dní před Velikonocemi. Oficiálně začíná v pátek a končí před Popeleční středou přehlídkou Mardi Gras, kdy začíná velikonoční půst.
 • Karneval je pro Brazilce největší svátek v roce, díky němuž oslava dosahuje největších a jedinečných rozměrů.
 • Karneval je skvělou příležitostí pro všechny cestovatele, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou show a brazilskou kulturu na vlastní oči!

NÁŠ TIP

Existují dva osvědčené způsoby jak dosáhnout vrcholu a užít si sochu zblízka. Pro aktivnější turisty doporučujeme zvolit pěší chůzi a vlastní tempo, protože se jedná o poněkud náročnější cestu.

Nejčastější avšak za to pohodlnější způsob je zvolit jízdu v červeném vláčku, který odjíždí každých 30min a cesta k vrcholu trvá cca 20min. Doporučujeme se vydat k Soše Krista za jasného bílého dne, jelikož socha bývá často zahalena do mraků z důvodu nepředvídatelného počasí.

 

Největší zajímavosti v Rio de Janeiro

Rio de Janeiro je brazilské město, přezdíváno také jako „Cidade Marvilhosa“ neboli „nádherné město,“ ve stejnojmenném spolkovém státu na jihovýchodním pobřeží země na ploše 1 260 km². Po São Paulu je druhým největším brazilským městem a šestým největším městem v Americe.

 • Mnoho turistických atrakcí se nachází v samotném centru města a velmi populární jsou také prohlídky místními city-busy.
 • Rio je také velmi oblíbenou a vyhledávanou destinací pro všechny Shopaholiky!
 • Feira do Rio Antigo, Barra da Tijuca, Leblon, Mercado Uruguaiana aj., to jsou TOP místa, která vám navodí pořádnou nákupní horečku hned v několika luxusních obchodech, kde se nachází ty nejlepší a národní světové značky nebo můžete zavítat na místní veletrhy, které nabízí různorodé variace a styly.
 • Dominantou Ria de Janeira pro většinu turistů je tzv. Cukrová homole (Pão de Açúcar), která nabízí nezapomenutelné výhledy na město.
 • Hlavní vstupní branou pro zahraniční turisty je mezinárodní letiště Rio de Janeiro-Galeão na ostrově Gubernador v zátoce Guanabara.
 • Samotné město si z velké části udrželo svůj původní charakter, nádherné kostely a velká sídla seskupená v historickém "Centro". Přesto v průběhu desetiletí, velká část tohoto architektonického dědictví i přirozeného prostředí zmizelo a i nadále stále mizí.
Rio de Janeiro

Pláž Copacabana v Rio de Janeiro

Světoznámá dlouhá pláž ve tvaru půlměsíce je skvělým místem pro sport, opalování a koupání v Riu. Pulsující atmosféra zde doslova pohltí každého turistu, jelikož právě zde se shromažďuje a setkává nejvíce lidí po celý rok.

 • Živá pobřeží jsou také velmi atraktivní pro nadšené ranní běžce. Přes den pláž slouží i jako fotbalové hřiště nebo volejbalový kurt.
 • Večerní procházky po pláži jsou ideální pro nákup suvenýrů či ochutnání tradičního koktejlu Caipirinha při západu slunce.
Rio de Janeiro

Pláž Ipanema

Pláž Ipanema je jednou z nejkrásnějších pláží, která nabízí kombinaci plážového života a městského společenského života, kterého je součástí.
Nejvíce lidí je zde možné potkat v průběhu dne či při západu slunce, kdy slunce zapadá za vrchol Dois Irmãos a ukazuje tak na neskonalou podívanou.

 • Pláž je oblíbeným místem pro všechny, co rádi zavítají za sportem či do místních barů a butiků nebo jen tak po práci hledají místo, kde si odpočinout a nasát pohodovou atmosféru.
 • Ve srovnání s pláží Copacabana, nabízí Ipanema čistější moře a velmi jemný písek.

Doporučení od průvodců

Doporučujeme, aby lidé na plážích u sebe nosili co nejméně peněz a majetku. Ne nadarmo se totiž říká, že turista je nejsnadnější kořistí pro zloděje!
Spodní silné proudy nedaleko od pláže také mohou způsobit mnohdy vysoké vlny, proto buďte obezřetní a opatrní a vyvarujte se plavání na delší vzdálenosti.

Rio de Janeiro

Cukrová homole

Je ikonický klenutý vrchol, který vyčnívá do zálivu mezi Botafogo a pláží Copacabana.
Nachází se ve výšce 396 m.n.m. a jeho název často můžeme vidět jako Pão de Açúcar či Sugarloaf Mountain.

 • Svůj název si hora zasloužila v důsledku její podobnosti s tradiční hliněnou formou určenou právě k přepravě cukru.
 • Horolezci mají možnost vystoupat nahoru na horu, ale většina návštěvníků volí méně namáhavou cestu, pomocí dvou lanovek, které nabízí úchvatný výhled přes průhledné stěny.
 • První lanovka vás vyveze na kopec Morro da Urca a druhá až na Cukrovou homoli. Odtud je pak překrásný výhled na pláže, město, národní park Tijuca a ostrovy v zálivu Guanabara.