Treky v Peru

Treky v Peru - Andy

Napříč celým Peru prochází andský hřeben, který odděluje peruánské pacifické pobřeží na západě od amazonských pralesů na východě. Prostoru pro toulání horami nabízí Peru nepočítaně.

 • Nejznámější trekařské oblasti se nacházejí v Cordillera Blanca v regionu Ancash, asi 300 km vzdušnou čarou severně od Limy a v regionu Cusco v jižním Peru.
 • Pro zkušenější trekaře se poslední roky stává oblíbeným pohořím také Huayhuash jižně od Cordillera Blanca.
 • Naopak méně náročné kratší treky můžeme najít například v kaňonu Colca.
Treky v Peru
Petra Silva Monreal
Garant destinace Latinská Amerika

"Latinská Amerika je plná neuvěřitelných lákadel, kterým se prostě nedá odolat."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 414 644, +420 216 216 439
Treky v Peru

Jak začít s pohořím Cordillera Blanca

Jen osm hodin jízdy autobusem z hlavního města Limy leží příjemné městečko Huaraz, ideální základna pro výlety či trekking v pohoří Cordillera Blanca.

 • Huaraz se nachází v nadmořské výšce 3000 metrů.
 • Město poskytuje veškerou potřebnou infrastrukturu od příjemných ubytovacích možností a restaurací až po půjčovny trekingového a horolezeckého vybavení, nebo prodejny outdoorového zboží.

Rady na cestu

 • Na treky vezměte vše co potřebujete, v horách nic dokoupit nelze
 • Počítejte se zvratem počasí - zejména ve vyšších nadmořských výškách
 • Nepodceňujte aklimatizaci. Stoupat do výšek pomalu, dodžovat pitný režim
 • Stáhněte si do mobilu offlinové mapy, většina běžných treků v nich najdete
Treky v Peru

Jednodenní aklimatizační výlety z Huarazu

Ideální úvodní výlet, při kterém si vyzkoušíte, jak snášíte nadmořskou výšku, je výstup k jezírku Vilcacocha (4000 mnm). Jinou variantou je celodenní výlet do archeologického naleziště Chavín de Huantár. Jedná se o pasivní aklimatizaci, do cíle a zpět jedete minibusem přes sedlo v nadmořské výšce 4500 metrů.

 • Náročnějšími cíly jsou jezero Churup nebo Rajucolta. Sem už musíte pěšky, nicméně večer budete zpět v Huarazu a jeho “bezpečných” třech tisících metrech.

Mohlo by vás zajímat

Treky v Peru

NÁŠ TIP

S rozvojem komerčního trekkingu lze prakticky na všechny treky sehnat průvodce a oslíky pro přenos batožiny. Agentury, které to v Cuscu zajišťují, nelze při procházce města přehlédnout.

Treky v Peru

Treking v Cordillera Blanca

Nejoblíběnějším trekem v Cordillera Blanca je trek údolím Santa Cruz.

 • Cesta vydá na čtyři až pět dní, v nejvyšším místě budete třetí den v sedle La Union (4760 mnm).
 • Trek můžete absolvovat s organizovanou skupinkou některé z mnoha cestovních agentur v Huarazu, nebo v případě zkušeností pobytem ve vysokých horách i samostatně.
 • Veškerou potravu si musíte přivézt, cestou není žádná možnost nákupu. Vodu po převaření můžete brát z pramenů nebo potoků.
Treky v Peru

NÁŠ TIP - Chavín de Huantár

Peru je kolébkou andských civilizací a Chavin de Huantár je jednou z nich. Zdejší civilizace vzkvétala v době 1400 až 200 před naším letopočtem.
Na nalezišti u stejnojmenného městečka můžete obdivovat odkryté zachovalé objekty s vnitřními prostory - labyrintem a podzemní svatyní s monolytem Lanzon. Výlet zajistí jakákoliv cestovka v Huarazu.

Treky v Peru

Jednodenní výlet: Duhové hory

Na jeden dlouhý den z Cusca lze vyjet na Duhové hory (Rainbow Mountains, Montana de Siete Colores). Turistický autobus z Cusca odveze turisty na opuštěné parkoviště, ze kterého zbývá dojít na místo 3,5 km.

 • Cíl leží v nadmořské výšce 5000 metrů.

NÁŠ TIP - batohy mohou nést oslíci

Oblíbeným způsobem, jak si trek ulehčit, je najmout si na přenos batohů se stany a potravinami oslíky. Právě tento způsob nabízí většina cestovek v Huarazu.

Treky v Peru

Treky v okolí Cusca

Okolí Cusca je také hojně využívané pro trekking a to nejen proto, že se do oblasti jezdí kvůli Machu Picchu a lze tedy spojit příjemné s “užitečným” (trekking s “povinnou” návštěvou Machu Picchu).

Nejznámější trekové oblasti jsou kolem hor Ausengate, Salcantay, Choquequirao a Camino del Inca. Poslední dvě lze použít k přiblížení se Machu Picchu. Camino del Inca má v současnosti denní omezení počtu vstupujícíh trekařů a povinné průvodce a nosiče, čímž se stala je jednoznačně nejdražší trekkařskou záležitostí v Peru.

NÁŠ TIP - nejprve se aklimatizujte

Na vícedenních trecích v Cordillera Blanca budete přecházet sedla s nadmořskou výškou blížící se
5000 metrů. Proto je ideální nejprve z Huarazu podniknout jednodenní výlety do vyšších výšek a postupně se aklimatizovat. Možností je spousty.