Kombinace zemí Jižní Ameriky

Kombinace zemí Jižní Ameriky - Jižní Amerika okruhy

Velká výhoda zemí Jižní Ameriky je společný jazyk. Takřka všude se mluví španělsky, v Brazílii příbuznou portugalštinou. Pro cestování po španělsky mluvících zemí si stačí osvojit základy jednoho jazyka a cestování rázem nabývá jiné dimenze. I z důvodů dalších podobností je vhodné spojit návštěvu několika jihoamerických zemí do jedné cesty. A užít si tak různorodost kontinentu.

 • Komunikujte co nejvíc s místními - nasajte jejich temperament a navazujte kontakty sami, místní rádi opětují
 • Plánujte své cesty napříč zeměmi a - klimatickými pásy
 • Zdravě si dávejte pozor na osobní věci, nedávejte na obdiv drahé výrobky, oblečení
Kombinace zemí Jižní Ameriky
Petra Silva Monreal
Garant destinace Latinská Amerika

"Latinská Amerika je plná neuvěřitelných lákadel, kterým se prostě nedá odolat."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 414 644, +420 216 216 439
Kombinace zemí Jižní Ameriky

Oblasti Jižní Ameriky

Nejčastěji se do jedné cesty spojuje návštěva andských zemí, zejména Peru a Bolívie, případně Ekvádoru. Jinou oblíbenou kombinací je Argentina a Chile. Spojujícím článkem je na jihu kontinentu se rozkládající Patagonie, která se dělí mezi obě země.

 • Další kombinací může být Ekvádor a Kolumbie. Dříve navazující Venezuela je nyní kvůli vnitropolitické krizi nedostupná.
 • Cestu po Brazílii můžete rozšířit o návštěvu Argentiny a Paraguaye v oblasti vodopádů Iguazú.
Kombinace zemí Jižní Ameriky

Patagonie

Chile a Argentina si jsou blízké nejen zeměpisně, ale i kulturně. I když to obyvatelé těchto dvou zemí vzájemně neradi připouští. Jsou to nejevropštější země kontinentu.

 • V rámci návštěvy Patagonie můžete cestou na jih navštívit některé lokality Chile a cestou z Patagonie severnější části Argentiny, nebo naopak.
 • Mezi Santiagem de Chile a Punta Arenas stojí za návštěvu třeba oblast jezer nebo ostrov Chiloe.
 • Na argentinské straně cestou z Patagonie můžete udělat přestávku na poloostrově Valdés a pozorovat tu velryby či rypouše sloní. A rozhodně se zastavte v Buenos Aires na tango show, ve čtvrti La Boca nebo na hřbitově La Recoleta.

NÁŠ TIP

Vyhledejte si, kdy a kde se konají v oblasti, kterou projíždíte, velké trhy. Často se jedná o sobotu nebo neděli, ale místo trhu se střídá mezi sousedícími městečky nebo vesnicemi.

Kombinace zemí Jižní Ameriky

Andská oblast

Cestování andskými zeměmi přináší nádherné zážitky z horských krajin, kontakt s původním indiánským obyvatelstvem Jižní Ameriky a návštěvy pozoruhodných pozůstatků předkolumbovského období kontinentu. Peru, Bolívie a Ekvádor jsou nejindiánštějšími zeměmi Jižní Ameriky.

 • Na indiánského ducha narazíme ve velkých městech, na venkově nás indiánské tradice a zvyky obvykle doslova pohltí.
Kombinace zemí Jižní Ameriky

Kombinace USA

Díky blízkosti “sesterského” kontinentu můžete také snadno rozšířit cestování po Jižní Americe návštěvou některé lákavé destinace v USA. Vybízejí k tomu i některá letecká spojení, která do Jižní Ameriky létají s mezipřistáním v USA.

 • Leteckých spojů mezi oběma kontinenty je nespočet, zejména mezi hlavními městy jihoamerických zemích a leteckými uzly v Severní Americe.
 • Proč se nezastavit třeba na Floridě, v New Yorku nebo kdekoliv jinde, kde vás napadne:-)?

Brazílie

Brazílie je svět sám pro sebe. Nejen jazykovou odlišností od zbytku kontinentu ale především svou rozlehlostí. Brazílie zabírá polovinu Jižní Ameriky. Proto bývá obvykle samostatným cílem.

 • Jen při návštěvě vodopádů Iquazú se nabízí zajet si na den do Argentiny a vodopády tak poznat z větší blízkosti.
 • Brazilské strana pro změnu nabízí celkovější výhledy na Iquazú.
 • A jako zajímavost lze v oblasti Iquazú snadno zajet na chvíli do velkoměsta Cuidad del Este v Paraguayi, a tak bez většího úsilí alespoň krátce nahlédnout do této málo navštěvované země Jižní Ameriky.
Kombinace zemí Jižní Ameriky

Kombinace s Mexikem

Velmi zajímavým rozšířením cesty po stopách předkolumbovských civilizací Jižní Ameriky je spojení návštěvy Peru a Bolívie s návštěvou Mexika ve Střední Americe. Obrázek světa Inků tak můžete rozšířit o fascinují obraz světa Mayů či Aztéků.

Ač se obě centra těchto civilizací (Jižní Amerika, resp. Severní Amerika) vyvíjela odděleně, prazáklady mají společné. Jejich obyvatelé kdysi vyšli z Asie, překonali Beringovu úžinu a postupně osídlili celý Nový svět. Osud těchto civilizací se nakonec završil stejným způsobem: příchodem Španělů, kteří v malých počtech vojáků relativně snadno získali na dávnými říšemi a jejich obyvateli plnou kontrolu

Kombinace zemí Jižní Ameriky

Sever kontinentu

Na severu Jižní Ameriky lze v současnosti navštívit zejména Ekvádor a Kolumbii, která se navzdory špatné pověsti mění poslední roky v atraktivní turistickou destinaci.

 • Bezpečnostní situace se nyní již nevymyká průměru kontinentu, a lákadla jako Cartagena, trek do Cuidad Perdida nebo přes některý z andských hřebenů rozhodně uspokojí náročnější cestovatele.
 • A pak tu jsou pláže - vyhlášenější jsou v v Karibiku (Kolumbie), klidnější u Tichého oceánu (Ekvador, Peru).