Pláže Jižní Ameriky

Pláže Jižní Ameriky

Jižní Ameriku protíná rovník v horní čtvrtině kontinentu, podstatná část jeho pobřeží se tedy nachází v tropickém nebo subtropickém pásu. Vzhledem ke vzdálenosti od Evropy se vyplatí návštěvy zdejších pláží spojit s poznáváním dalších míst tohoto barvitého kontinentu.

Pláže Jižní Ameriky
Petra Silva Monreal
Garant destinace Latinská Amerika

"Latinská Amerika je plná neuvěřitelných lákadel, kterým se prostě nedá odolat."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 414 644, +420 216 216 439
Pláže Jižní Ameriky

Jedno moře, dva oceány

Jihoamerický kontinent omývají dva oceány a jedno moře: oceány Atlantský a Tichý a moře Karibské. Každá z těchto oblastí má jiný charakter.

Nejtypičtější „dovolenkové“ pláže najdeme v Brazílii, omývané Atlantikem, a na severu kontinentu, zejména v Kolumbii u Karibiku
(Venezuela je v současnosti důsledkem hluboké krize takřka nenavštěvovatelná). Tichomořské pobřeží v Peru, Chile a Ekvádoru ovlivňuje chladný Humboltův mořský proud, díky kterému má velká část tohoto pobřeží pouštní charakter.

Pláže Jižní Ameriky

Tichomořské pláže Peru a Chile

Celé západní pobřeží Jižní Ameriky na jih od rovníku, tedy zejména Peru a Chile, oblévá Humboltuv studený mořský proud. Voda u pobřeží se stačí vyhřát pouze po omezené období roku, zhruba od poloviny prosince do konce ledna.

Pouštní prostředí tisíce kilometrů dlouhého pobřeží tedy vytváří iluzi plážového ráje, ale po mnoho měsíců v roce do vody vlezou jen otužilí jedinci. Na jihu Chile je pak blankytně modré moře pro otužilce po celý rok.

Pláže Jižní Ameriky

Kolumbie, rozkročená mezi Karibikem a Pacifikem

Kolumbie již řadu let není bojištěm gerrilly a drogových kartelů. Kromě pozoruhodných míst ve vnitrozemí, nabízí řadu plážových oblastí, zejména na své karibské severní části. Oblast je rozvinutější, řadu pláží v blízkosti městských aglomerací zařadíme spíše do kategorie „městské“.

 • Idylické přírodní pláže se pralesem dotýkajícícho šumícího moře najdeme v Národním parku Taroma nedaleko města Santa Marta.
 • Pacifické pobřeží Kolumbie na své objevení teprve čeká. Zdejší pláže mívají často minimální zázemí, ale o to větší klid a atmosféru.
Pláže Jižní Ameriky

Tichomořské pláže – Ekvádor

Ekvádor ležící přímo na rovníku ze západu lemuje Tichý oceán. Jeho vody jsou tedy chladnější, než by odpovídalo zeměpisné šířce v jiných částech světa.

 • Ekvádor je méně rovinutou zemí, takže kromě blízkosti velkým měst čekejte spíše zapadlé pláže s minimem zázemí, ale o to autentičtější.
 • Pacifické pobřeží Kolumbie na své objevení teprve čeká. Zdejší pláže mívají často minimální zázemí, ale o to větší klid a atmosféru.

 

Pláže Jižní Ameriky

Brazílie

Celé Brazilské pobřeží omývá Atlantský oceán.
Jeho délka činí neuvěřitelných sedm a půl tisíce kilometrů. Vzhledem k blízkosti rovníku je zde teplo celoročně.

 • Opravdu ideální podmínky trvají celých devět měsíců v roce: od září do května.
 • Od prosince do února teploty neklesají pod 30C.

Brazilské pobřeží tak nabízí po velkou část roku takřka nekonečně míst k lenošení. Nejznámějšími z těchto míst jsou pláže Copacabana, Ipanema a další v Rio de Jainero. Jejichž atmosféru dotváří homolovité ikonické kopce Ria.
Pokud se ale nepotřebujete koukat při koupání zrovna na Pan de Azucar nebo Crista Redendora, neuděláte chybu snad na žádném místě brazilského pobřeží.

Nejkrásnější pláže Brazílie

Brazílie má asi nejznámější pláže světa – pláže lemující slavné Rio de Janeiro. Kromě věhlasně známých pláží Copacabana a Ipanema najdeme Riu i mnoho dalších:

 • Praia de Botafogo
 • Praia do Leblon
 • Praia do Arpoador

..jejich atmosféru dotvářejí homolovité ikonické kopce Ria, jako Pan de Azucar nebo Cristo Redendor.

Nekonečné možností Brazílie

Vzhledem k neuvěřitelným sedmi a půl tisíci kilometrům brazilského pobřeží je jasné, že v Brazílii se můžete doslova uplážovat.

 • V severovýchodním regionu Brazílie se nachází město Fortaleza s 16 km dlouhou pláží Praia do Futuro (Pláž budoucnosti).
 • Na jih od Recife najdete pláž Porto de Galinhas u Ipojuca , která je proslavená křišťálově čistou vodou.
 • Milovníci šnorchlování najdou svůj ráj na pláži Maragogi Beach u Costa dos Corais .
 • Rodiny s dětmi si mohou vybrat Praia dos Carneiros u Tamandare , v zátokách je voda klidnější a nebývá tu přelidněno (platí na vstupné).